Blog > Komentarze do wpisu
Wspomnienie sprzed 4 lat
Cofnijmy się 4 lata wstecz. Nikt już nie pamięta kto wówczas kandydował. Spójrzmy i popatrzmy kto ich zastąpił. Zobaczmy, która partia i w jaki sposób potraktowała stolicę w tych wyborach, wystawiając drugi garnitur polityków.

Lewica

2006 - Marek Borowski był wspólnym kandydatem całej lewicy, w tym SLD, SdPL, UP, a tym razem mamy Wojciecha Olejniczaka. Zmiana na lepsze - czas pokaże. Poprzeczka postawiona wysoko, gdyż Borowski zdobył 22,61% głosów.

Platforma Obywatelska

2006 - Hanna Gronkiewicz-Waltz (34,47%) mimo, że pierwszej turze przegrała nieznacznie z Kazimierzem Marcinkiewiczem (38,76%), to w drugiej odniosła zwycięstwo. Najbardziej barwna kampania w historii. Tym razem Gronkiewicz miażdży rywali, z poparciem rzędu 51%.

Prawo i Sprawiedliwość

2006 - Kazimierz Marcinkiewicz - zwycięzca pierwszej tury, który poległ w starciu sam na sam z Gronkiewicz. Dzisiaj pracuje w banku w Londynie i po rozwodzie z PiS... i nie tylko, odwiedza kluby w stolicy Wielkiej Brytanii razem z tajemniczą Isabel. Teraz startuje Czesław Bielecki, który o poparciu 38% mieszkańców stolicy marzy w snach. W niedzielę będzie jasne, czy się przeliczył...

...i inni

Włodzimierz Całka, dotychczasowy burmistrz Bemowa, startował jako przedstawiciel Warszawskiego Porozumienia Samorządowego „Nasze Miasto”.
Marek Czarnecki był kandydatem Samoobrony na to stanowisko. O partii Lepper nikt już dzisiaj nie pamięta, więc my też zapomnijmy. Czarnecki zdobył 0,16% głosów.
Waldemar Fydrych był kandydatem komitetu Krasnoludki i Gamonie. I zdobył wówczas 0,41%
Janusz Korwin-Mikke był kandydatem Platformy Janusza Korwin-Mikke. I tym razem startuje. Wtedy zdobył 2,27% głosów, teraz według sondaży może liczyć na ciut więcej, ale czy to ma jakieś znaczenie.
Jerzy Krzekotowski wystartował jako kandydat Komitetu Nasza Warszawa i Mazowsze. Hm.. pierwsze słyszę. W 2006 roku 0,18% głosów.
Wanda Nowicka kandydowała z ramienia Polskiej Partii Pracy. I tyle. Zdobyła 0,27% głosów.
I jeszcze Wojciech Wierzejski startował z ramienia LPR. Zdobył 0,35%.

Jak będzie w tym roku. Zobaczymy o 22:00 po zamknięciu lokali wyborczych.

piątek, 19 listopada 2010, warszawski_blog_wyborczy

Polecane wpisy