Blog > Komentarze do wpisu
Hanna Gronkiewicz-Waltz, Czesław Bielecki, Wojciech Olejniczak i ich żywot na Facebooku
Przebiegnijmy po Facebooku i zobaczmy co tam u wielkiej trójki...

Miały być „Barwy szcześcia” a wyszedł Rysiu z „Klanu”

Zacznijmy od kandydata niezależnego POPIERANEGO przez „Prawo i Sprawiedliwość”. Na swoim Fan Page'u „Czesław Bielecki Prezydentem Warszawy” zachęca do dyskusji „Co trzeba zmienić w Warszawie?”. Wszystko wskazuje, że raczej nic, dlatego że Bielecki zgromadził tylko cztery komentarze, zresztą widać to wyraźnie na obrazku.

Jednak spokój na Facebooku jest jedynie maską i nie ma co się łudzić, że w rzeczywistości negatywne opinie o kandydacie PiSu są usuwane. Ciekawe czy robi to sam Czesław Bielecki? Jeżeli tak to nie świadczy dobrze o jego stosunku do krytyków. Natomiast poniżej widać, że język jakim posługuje się administrator strony pozostawia wiele do życzenia. Mało się dzieje, a i znajomych też niewielu stronę lubi 796 osób (dane z 21.10.2010) i 693 znajomych na swoim koncie.

Zawistne insynuacje prawej strony

Autorzy bloga HGW Watch śledząc działania Gronkiewicz odkryli, że „zakładając, że to faktycznie Pani Prezydent ma czas na kampanię na FB, to część z jej wpisów w mijającym tygodniu pojawiła się w godzinach pracy urzędu miasta. Poprzednia wersja tej notki sugerowała urlop Pani Prezydent, jeżeli w czasie pracy zajmuje się równolegle doglądaniem swojej kampanii na FB"(cytat za HGW Watch). Cóż autorzy nie pokusili się o telefon do Ratusza, albo chociaż wiadomość na Facebooku do Gronkiewicz. Nie napisali nic odkrywczego tylko w przeciwieństwie do „Rzeczpospolitej” nie zdobyli informacji, że Gronkiewicz jest chora. Wczoraj wysyłali ją na urlop, dzisiaj mają pretensję, że na urlopie siedzi na Facebooku. Jutro się okaże, że Gronkiewicz nie wolno wyjść na Pola Mokotowskie, bo na jakiejś ulicy układają asfalt? Co ciekawe, czego zawistnicy z HGW Watch nie zauważyli, to Gronkiewicz potrafi dodać wpis nawet około 1 w nocy. Na blogu HGW Watch niestety wpisów o takiej porze nie widziałem. Widać komu bardziej zależy na losach stolicy! Na Fan Page'u Gronkiewicz ma 1645 fanów (dane z 14.10.2010), a liczba znajomych sięga 198 (dane z 21.10.2010).

Kampania w rozjazdach rozjeżdża się

Oficjalne konto kandydata z Łowicza ma aż 4500 znajomych. Pogratulowałbym, ale... większość znajomych to fałszywe profile, co pokazuje obrazem poniżej.

Prawdziwych będzie z tego ok. 30%, co pozwala stwierdzić, że znajomi z Łowicza się zmobilizowali. Olejniczak na facebookowej tablicy odkrywa rzeczy nie z tej ziemi, a internautów zaczyna to powoli irytować (obrazek poniżej). Do tego dochodzi jeszcze prawicowa lewicowość, o której już pisałem. A i znowu wpadka. Kandydat SLD zapomniał, że oczyszczalnia Czajka powstaje i jest jednym z czołowych projektów unijnych w kraju, ale mimo to powtarza za „Gazetą Wyborczą” nie sprawdzone informacje (patrz obrazek).

Poza tym niech odpowie gospodarz Warszawy, co ja będę sobie opuszki ścierał (patrz obrazek). Swoją drogą to Kabaty to nie dzielnica....


 

czwartek, 21 października 2010, warszawski_blog_wyborczy

Polecane wpisy